Haber

Murat Yetkin yazmış: Öyle bir soru var ki Özdağ, Kılıçdaroğlu’na sormuş…

Gazeteci Murat Uzman, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yüzde 49,52, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ise yüzde 44,88 oranında oy kullandığı ancak ’50+1′ kuralı sağlanamadığı için ikinci celseye bırakılan cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde yaşananları değerlendirdi.

Murat Yetkin’in “Sinan Oğan etkisi: ne kadarı gerçek, ne kadarı kurgu?” Başlığın ilgili kısmı şöyle:

“(…) Özdağ, Kılıçdaroğlu ile yaptığı görüşmede Suriyelilerin durumundan Anayasa’nın ilk dört maddesine kadar bir dizi soru sormuş ve aldığı yanıtlardan memnun olduğu bildirilmiş. Ancak Özdağ’ın Kılıçdaroğlu’na sorduğu bir soru var, neredeyse demir nohut.

Özdağ, Kılıçdaroğlu’na ‘Seçilirseniz ekonomideki enkazı siz üstleneceksiniz, başa çıkabilecek misiniz?’ O sordu. Bu soru aslında ‘AK Parti ekonomiyi bu hale getirdi, faturayı size ödetmek istiyor’ gibi bir yanıt içeriyor aslında.

Kılıçdaroğlu, ‘Merak etmeyin programımız da kadromuz da iyi’ şeklinde bir yanıt verdi. Ancak Özdağ’ın sorusunun Ankara siyasi zemininde önemli bir karşılığı olduğunu belirtelim. Bakalım 28 Mayıs’a bir hafta kala Sinan Ogan’ın tercihi siyasi tabloyu nasıl etkileyecek?

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu