Haber

14 yaşındaki Eylül’den depremzedelere moral mektubu

14 yaşındaki Eylül’den depremzedelere moral mektubu

Çevresinden topladığı paralarla depremzedelere yardım gönderdi.

“Keşke hepinize sarılabilsem, hala öyle sanıyorsunuz”

BURDUR – Burdur’da yaşayan 14 yaşındaki Eylül Aliye Tipken, depremzedeler için para toplayarak hazırladığı yardım kutusuna bir mektup bıraktı. Türken’in mektubunda “En büyük sevgimizle yanınızdayız. Her zorlukta yanınızda olmaya hazırız. Keşke hepinize sarılabilsem hepinize. Siz yine de böyle düşünmelisiniz. Kocaman sarılıyorum size. Hayatta kaldığınız için teşekkür ederim” sözleri okuyucuları duygulandırdı.

Kahramanmaraş’ta 7’den 70’e herkes büyük depremzedelerin yaralarını sarmak için seferber oldu. Depremin olduğu ilk günden itibaren deprem bölgesine kesintisiz olarak yardım ulaştırıldı. Bazı çocuklar da deprem bölgesine gönderilen yardım kolilerine depremzedelerin acılarını paylaştıkları mektuplar bıraktı. Burdur’da yaşayan 14 yaşındaki Eylül Aliye Tipken, ailesinden ve çevreden topladığı paralarla hazırladığı yardım kutusuna bir mektup bırakarak, yardımları ulaşacak depremzedelere takviye ihbarnamelerini iletti.

“Keşke hepinize sarılabilsem”

Eylül Aliye Tipken duygularını dile getirdiği mektubunda şu ifadelere yer verdi: “Sevgili depremzedeler, değerli yardımsever arkadaşlarım, evet hepiniz benim dostumsunuz. Sizler sadece benim değil, tüm Türk Milletinin dostusunuz. Ben ve halkım yanınızdayız.En büyük sevgimizle yanınızdayız.Her zorlukta yanınızdayız.Yanınızda olmaya hazırız.Keşke hepinizi kucaklayabilsem.Bir daha bu kadar düşünün.Sarılıyorum. çok teşekkür ederim hayatta kaldığınız için ben size ulaşamıyorum ama siz bana ulaşabilirsiniz numaram arkada yazıyor ben ve arkadaşlarım aldık hepinize geçmiş olsun. Seni bağışlayan Rabbime şükürler olsun.”

“Ne yapabilirim diye düşündüm ve sosyal medya hesabımdan bir paylaşım yaptım”

Bu fikrin nasıl ortaya çıktığını anlatan Eylül Aliye Türken, “Televizyonda depremleri gördüm ve oturmak hiç rahat olmadı. Ne yapabilirim diye düşündüm ve sosyal medya hesabımdan bir paylaşım yaptım. Paylaştım.” Bir yardım kampanyası olarak.Arkadaşlarım,ailem,çevremdekiler hepsi birer destek oldular.Hepsinden belli bir miktar para toplayıp birleştirdim.Onlarla birlikte deprem bölgesine yardım malzemesi alıp gönderdim.Hala devam ediyorum. Kampanya için para topluyorum.Devletten burs alıyorum,bursumu bağışlıyorum.Deprem mağdurlarına konut hazırlayıp yerleştirilmesine yardımcı oluyorum.İçine bir mektup yazmak istedim.Duygularımı ve hislerimi anlattım. numaramı da bıraktım ararlarsa konuşmak isterlerse acılarını paylaşmak isterlerse yanlarındayım demek istedim gönderdiğimiz yardım malzemeleri en keyifli şekilde olur inşallah ihtiyaç. ulaşmak” dedi.

Anne Atiye Türken ise “Ona biraz yardım ettim. Ailemden, komşumdan herkes onu gördü, herkes bağış yapmak istedi. Çok teşekkür ederim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu